La Roche-Posay Anti-Shine SPF50 Jel-Krem Güneş Koruyucu

Malum yaz geldi ve güneş ışınları cildimiz için daha zararlı bir hal aldı. Her ne kadar kışın da düşük faktörlü güneş kremleri kullansam, ya da SPF içeren ürünler tercih etsem de yazın daha yüksek faktörlü korumaya ihtiyaç duyuyorum. Bu yüzden bu sene bir değişiklik yaptım ve daha önce hiç kullanmadığım, ama çevremde kullananların çok memnun kaldığı bir ürüne şans vermeye karar verdim.

la roche posay gel cream

Bahsedeceğim ürün, La Roche-Posay markasının 50 SPF içeren jel güneş kremi. Adı jel olsa da, ürün alışık olduğumuz güneş kremleri gibi yoğun bir yapıya sahip ama cildinize sürdüğünüzde kolayca dağılıyor ve yoğun bir his bırakmadığı gibi beyaz lekelere de sebep olmuyor. Bu yüzden de makyaj altına da kolayca uygulanabilecek bir ürün. Kremin bendeki çeşidi, karma ve yağlı ciltlere sahip, güneşe toleranssız ciltler için olan parlama karşıtı jel-krem. Ürün 50 ml ambalajlarda satılıyor. Az bir miktarı cildiniz için yeterli olduğundan oldukça bereketli. Pompalı bir ambalaja sahip olduğu için ürün israfına da sebep olmuyor. Ayrıca güneş kremlerine has bir kokusu da yok, tamamen kokusuz bir ürün.


la roche posay jel krem güneş koruyucu

Jel-Kremin iddialarına gelirsek, öncelikle paraben içermediğini büyük bir mutlulukla belirtmek isterim.:) Ürün, güneş alerjilerini önlediği gibi ilaçlardan kaynaklanan ve hamilelik sebebiyle oluşan ışığa hassasiyeti önlediğini ve pigment beneklerini de engellediğini savunuyor. Erken cilt yaşlanmasından ve uzun vadede hücre hasarından koruduğunu, parlamaya neden olmadığını, suya dayanıklı olduğunu da eklemek istiyorum. Tabii ki uzun vadedeki etkilerini tecrübe etmem mümkün değil ama yağlanmaya sebep olmadığını, yüzde maske gibi bir kalıntı bırakmadığını, istendiğinde makyaj altına kolayca uygulanabildiğini rahatça söyleyebilirim. Bu kremin benim en sevdiğim özelliklerinden birisi ise KOMEDOJENİK olmaması. Komedojenik ürünler cilt üzerindeki gözenekleri tıkarlar ve sivilceye sebep olurlar. Komedojenik olmayan ürünler ise cildinizde herhangi bir sivilceye sebep olmazlar. Ürünü yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve cildimde ürün kaynaklı ekstra sivilceler çıkmadı.

La Roche-Posay markasının farklı cilt tipleri için, değişik oranlarda SPF içeren çok çeşitli kremleri bulunmakta. Benim size tavsiyem, ürünü iyice araştırıp, cildinize en uygun olan krem çeşidini almanız olacaktır. Eğer ürünü eczaneden alacaksanız mutlaka önceden araştırma yapın ve ürünler hakkında az da olsa bilginiz olsun. Çünkü farklı sebeplerle eczanelerde yanlış yönlendirmeler oluyor. Herhangi bir yanlışlığa maruz kalmamak için önceden biraz bilgi edinmeniz en doğrusu olacaktır.

LA Roche-Posay Güneş Kremlerini eczanelerde ve dermo-kozmetik sitelerinde bulabilirsiniz. Benim kullandığım La Roche-Posay Anti-Shine SPF50 Jel Kremin fiyatı yaklaşık 60 TL.

Hepinize bol güneşli günler dilerim :)… 

ilginizi Çekebilir:  Makyaj Süngeri Dosyası

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.