LR Aloe Vera Kremleri

Bu yazımda sizlere uzun zamandır (yaklaşık 3 aydır) kullanmakta olduğum ve oldukça memnun kaldığım bir ürün grubu olan LR Aloe Vera Kremlerinden bahsedeceğim.lr_aloe_vera_serisi
Cildimin karmadan yağlıya dönük ayrıca da akneye meyilli bir cilt olduğundan daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim. Cildimin ihtiyacını karşılayacak içeriği temiz, doğal etken maddeler içeren, akne oluşumunu arttırmayacak ve göz çevremi yağlandırmadan nemlendirebilecek ürün arayışım, LR markasının kremleriyle tanışınca son buldu. Tahmin edersiniz ki bu kremlerle tanışmadan önce birçok markanın ürünlerini denedim fakat ilk defa kullanmaya başladıktan iki hafta sonra olumlu etkilerini görmeye başladığım kremler bunlar oldu. Karmadan yağlıya dönük olan cildimi daha fazla yağlandırmadıkları gibi, cildimin yağ dengesinin de düzene girmesini sağladılar. Üstelik bu kremleri kullanmaya başladığımdan beri cildimde gözle görülür bir akne oluşumu da olmadı. LR markasıyla ilgili ayrıntılı bilgiyi daha önce LR BB Krem yazımda anlatmıştım. O yüzden bu bilgilere tekrar değinmeyeceğim. Aloe Vera serisine gelecek olursak, hiçbir LR Aloe Vera ürünü paraben, petrol türevleri ve hayvansal özler içermiyor. Her bir krem, sertifikalı bitkisel özlerin yanında %50 oranında aloe vera özü içeriyor. Bildiğiniz gibi aloe vera bitkisi yoğun miktarda E vitamini içeriyor ve E vitamini cildin en büyük dostu. Cildin yenilenmesine büyük yardımı oluyor.  İsterseniz şimdi bu kremleri ayrıntılı inceleyelim.

LR Aloe Vera Gündüz Kremi

lr_aloe_vera_gunduz_kremi

Öncelikle ürün katalogundaki bilgilerden başlayalım; içeriğindeki zeytin ekstresi ve üzüm çekirdeği yağı cildi serbest radikallerden korur, nemlendirir ve gün içinde ışıltılı ve yumuşak bir cilt sağlar. Ayrıca sıkılaştırma özelliği de olan bu krem, makyaj öncesi kullanım için de uygundur. Gerçekten de kremi kullanmaya başladığımdan itibaren cildimin canlandığını ve aydınlık bir görünüme kavuştuğunu deneyimledim. Makyaj altına rahatlıkla kullanabildim ve cildimde fazladan bir yağlanmaya da sebep olmadı. Yalnız bu Aloe Vera serisini ilk kullanmaya başladığımda havalar oldukça sıcaktı ve kremi sürdükten sonra cildim kremi kusmaya başladı. Bu yüzden kremi daha soğuk havalarda deneyimlemek için bir kenara kaldırdım ve aynı serinin Nemlendirici Jel-Kremini kullanmaya başladım. Havalar serinledikten sonra ise kremi tekrar kullandım ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım. Ürün cam kavanozda 50 ml’lik ambalajlarda satılıyor, fiyatı 52.90 TL.

LR Aloe Vera Nemlendirici Jel-Krem

lr_aloe_vera_jel_krem

Bu kremin en sevdiğim özelliği, cilt tarafından hızlı bir şekilde emilmesi oldu. İçeriğindeki nilüfer çiçeği ekstresi sayesinde cildin tazelenmesini hızlandıran bir etkiye sahip. Eğer sabah çok acelem varsa ve krem sürdükten sonra emilmesini bekleyecek vaktim yoksa bu kremi kullanıyorum ve hemen üzerine makyajımı rahatlıkla yapabiliyorum. Pompalı bir ambalajı olan bu jel-krem de yine 50 ml’lik ambalajlarda satılıyor ve fiyatı 52.90 TL.

LR Aloe Vera Gece Kremi

lr_aloe_vera_gece_kremi

Serinin belki de en sevdiğim parçası. Gece yatmadan önce bu kremi sürüyorum ve sabah daha pürüzsüz, daha aydınlık ve yenilenmiş bir ciltle uyanıyorum. Kesinlikle cildimi yağlandırmıyor. Yoğun bir kokusu yok, o yüzden koku hassasiyeti olanlar da rahatlıkla kullanabilirler. İçeriğindeki organik zeytin özü ve zeytinyağı cildi canlandırmaya ve nem sağlamaya yardımcı oluyor, gece boyunca cildi besliyor. Ürün, 50 ml’lik cam kavanozlarda 52.90 TL’ye satılıyor.

LR Aloe Vera Göz Kremi

lr_aloe_vera_goz_kremi

Hassas göz çevresi için özel bakım sağlayan bu krem, cildi yoğun nem ile besliyor ve göz çevresine taze bir görünüm kazandırıyor. İçeriğinde aloe vera haricinde Manolya özleri bulunuyor. Bu kremin en önemli özelliği ise Haloxyl içermesi. Haloxyl’in ne olduğuna da kısaca değineceğim. Eğer koyu gözaltlarınız varsa ve bu görüntüyü azaltmak istiyorsanız, kullanacağınız ürünün içeriğinde mutlaka Haloxyl olmasına önem verin. Çünkü Haloxyl en yaygın kullanılan anti aging içeriğidir. Haloxyl’in göz çevresindeki renk farklılığını azalttığı da bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu kremi de sabah ve akşam göz çevreme hafif dokunuşlarla uyguluyorum. Nemlendirmesi oldukça güzel ve yağlı bir his bırakmıyor. Gözaltlarım aşırı kuru olmamakla birlikte orta derecede nemlendirmeye ihtiyaç duyuyor ve bu krem benim ihtiyacımı tam olarak karşılıyor. Makyaj altına da rahatlıkla kullanılabiliyor. Ürünün tek beğenmediğim özelliği kavanozunun plastik olması. 15 ml ürün fiyatı 52.90 TL.

Benim cildime çok iyi gelen ve bittikçe almaya karar verdiğim bu kremleri sizlere de gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Sevgiler…

ilginizi Çekebilir:  Garnier Sauna Etkili Arındırıcı Kil Maskesi

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.