Essence Happy Girls are Pretty Kontür Paleti

Bu yazımda sizlere bahsedeceğim Essence Happy Girls are Pretty kontür paleti, oldukça uygun fiyatlı ve sadece kontür için değil, farklı amaçlarla da kullanabileceğiniz çok yönlü bir ürün. Fakat önce biraz yüz kontürlemeden bahsetmek istiyorum.

essence_kontür_paleti

Kontür tekniğinin yüz hatlarından memnun olsun veya olmasın her kadının bilmesi ve en azından özel gün ve gece makyajlarında uygulaması gereken bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Kontür tekniği kullanılarak yapılan makyajların her zaman daha profesyonel bir izlenim verdiği de yadsınamaz bir gerçek.

İlk başlarda biraz karmaşık bir yöntemmiş gibi görünse de, püf noktalarını bildikten sonra uygulanması oldukça kolay olan bir yöntem. Kontür tekniğinin esası, yüzümüzün memnun olmadığımız ve de geri planda kalmasını istediğimiz bölgelerine koyu renk ürün uygulayarak, normalde aydınlık olan ve daha çok ışık alan yerlere de açık ve ışıltılı ürünler kullanmaya dayanıyor. Daha açıklayıcı olması açısından, yüzümüzün geri planda kalması gereken yani daha koyu renk kullanmamız gereken bölgeleri ve aydınlık olması gereken bölgeleri şu şekilde açıklayabiliriz;


20160227_173449

Elmacık kemiğinin hemen altı, alnın saç diplerine yakın olan bölümleri ve şakaklar (özellikle alnınız geniş ve çıkıksa), burun kenarları ve gıdı bölgesi geri planda kalması yani koyu renk ürün uygulanması gereken yerler; burun kemiğinin üzeri, burun ucu ve dudak üstü, iki kaşın ortası, elmacık kemikleri ise ön planda olması gereken yani ışıltılı ürünler uygulamamız gereken yerlerdir.Bu şekilde yazarak anlatmanın pek de faydalı olamayacağını bildiğim için çok sevdiğim youtuberlardan olan Aslı Özdel’in videosuna mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Ben kontür uygulamalarında stick ya da kremsi ürünler yerine toz ürünler kullanmayı tercih ediyorum. Toz ürünlerin uygulanması daha pratik olduğu gibi, hataları düzeltmek de daha kolay oluyor.Ayrıca da kontür uygulamam da çok keskin olmuyor. Essence markasına ait olan bu kontür paletini bir blogda görmüş ve kullanıcı yorumlarından da oldukça başarılı bir palet olduğunu okumuştum. Hem koyu renk pudrayı, hem de aydınlatıcıyı tek bir palette barındırdığı için çantaya atıp çıkmalık pratik bir ürün olduğunu düşünmüştüm. Fiyatının da çok uygun olduğunu görünce alıp denemek istedim fakat ürüne ulaşmam bayağı zaman aldı. Essence Kontür Kitinin, “Happy Girls are Pretty” koleksiyon adıyla piyasaya sürülmüş olduğunu ve her mağazada bulunmadığını öğrendikten sonra şansımı bir de online sitelerden denemek istedim ve Kozmela sitesinde bu ürünün stokta olduğunu görünce hemen satın aldım.

essence_happy_girls_are_pretty

Ürün sıkıştırılmış toz halinde ve daha çok günlük kontür için uygun. En azından benim tenimde böyle. Ürünün bir tarafında koyu renk kontür pudrası, diğer tarafında ise aydınlatıcısı mevcut. Paletin arkasında hangi ürünü hangi bölgeye uygulayacağınıza dair basit bir resim var fakat pek açıklayıcı değil.Koyu renk pudra sıcak alt tonlu bir kahverengi fakat uygulaması biraz zor bir ürün çünkü fırçaya ya da parmağınıza aldığınız ürünü aynı yoğunlukta cildinize transfer edemiyorsunuz. Bu yüzden de aynı bölgeye aynı uygulamayı iki-üç kez yapmanız gerekebiliyor. Aydınlatıcı kısmı ise ışıltılı bir somon rengi. Aydınlatıcı kısmında da transfer konusunda biraz sıkıntılar olsa da koyu renk pudra kadar değil. Ben bu paleti göz makyajımda da kullanmayı oldukça seviyorum. Koyu renk pudrayı göz kapağımın tümüne yayıp, aydınlatıcı pudrayı da kaş altlarıma ve de göz pınarlarıma uyguluyorum ve oldukça doğal bir göz makyajı elde etmiş oluyorum. Essence Happy Girls are Pretty kontür paltine, Gratislerden ve online kozmetik alışveriş sitelerinden 19.50 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz. Sevgiyle kalın…

ilginizi Çekebilir:  Cilt alt tonu nasıl belirlenir?

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.