Golden Rose Velvet Matte Ruj Serisi

Bu yazımda size Golden Rose Velvet Matte serisi rujlardan bahsetmek istiyorum. Son yıllarda dudak makyajında nude rujlar oldukça popüler. Özellikle de koyu bir göz makyajı yaptıysanız ve rujunuzun gözlerinizin önüne geçmesini istemiyorsanız veya elmacık kemiklerinize koyu tonlarda bir allık sürüp elmacık kemiklerinizi daha da belirginleştirmek istiyorsanız nude rujlar tam size göre. Nude ruj aslında çıplak dudak renginize en yakın olan renge sahip olan ruj çeşidi. Bu tarz rujların en büyük handikapı ise yanlış bir ton seçtiğinizde dudaklarınızı hastalıklı ve istenmeyen bir görünüme sokması. Üstelik bazı nude rujlar dudakları da aşırı kurutmakta. 

golden_rose_velvet_matte_ruj

Bu seriyi keşfetmem tam da yukarıda anlattığım gibi hem dudaklarımı kurutmayan, hem de sürdüğümde dudaklarımı hastalıklı göstermeyen bir nude ruj arayışım sırasında oldu. Golden Rose Velvet Matte ruj serisi hem oldukça uygun fiyatlı, hem dudakları kurutmuyor, hem de çizgilere dolmuyor. Uygulaması çok kolay ve kadifemsi bir yapısı var üstelik yaklaşık 4-5 saat dudakta kalıyor. Ayrıca içeriğindeki E vitamini ile dudaklara bakım yapıyor ve paraben içermiyor. Eh, hal böyle olunca da insan bir mat rujdan daha ne ister diye soruyor. Bu serinin bazı rujları Mac‘in mat rujlarına muadil olarak gösterilse de bence en iyi ruj en popüler olan değil size en yakışan renkteki rujdur.


golden_rose_velvet_matte_lipstick

Bendeki Golden Rose Velvet Matte serisi rujlar sırasıyla 01, 02, 03, 22, 27 ve 32 numaralar.

01 numara açık bir sütlü kahve renginde. Beyaz tenlilerde biraz soluk bir görüntü oluşturabilir fakat buğday tenlilerde genellikle harika bir görüntü oluşturuyor.

02 numara içinde hafif morluk barındıran soğuk alt tonlu bir gülkurusu/pembe. Bu ruj uçuk pembe allıklarla ve koyu tonlarda göz makyajıyla oldukça iyi uyum sağlıyor. 

03 numara uçuk bir şeftali rengi. Buğday tenlilerde nude kategorisine bile girebilir. Beyaz tende ise daha şeftali tonlarında. 

22 numara ise sıcak alt tonlu bir kahve-bordo. Koyu renk rujum olsun ama çok da keskin bir rengi olmasın diyenler için ideal. 

golden_rose_velvet_matte_27

27 numara sıcak alt tonlu bir şeftali rengi. Ayrıca pek çok blogger tarafından Mac Kinda Sexy ruja muadil olarak gösteriliyor. Kendisi benim de favori rengim. Göz makyajımı tamamladıktan sonra eğer kafamda en ufak bir şüphem varsa hangi ruju süreceğime dair, elim hemen bu ruja gidiyor. 

32 numara mora çalan soğuk alt tonlu bir gül kurusu rengi. 

Golden Rose Velvet Matte serisi rujları Gratis ve Watsons mağazalarında bulabileceğiniz gibi Golden Rose satış noktalarından ve online sitesinden edinebilirsiniz. Fiyatı, 17.75 TL.

Sevgiyle kalın…

 

ilginizi Çekebilir:  Essence Lash Base (Maskara Bazı)

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.