Göz Makyaj Temizleyicileri Karşılaştırması

Bu yazımda sizler için Neutrogena Göz Makyaj Temizleyici ve Diadermine Hassas Göz Makyaj Temizleyicinin karşılaştırmasını yapacağım. Bu ürünlerden bir tanesi favorim, bir diğeri ise bir daha almayı aklımın ucundan bile geçirmeyeceğim bir ürün. 

20160326_134957

Bildiğiniz gibi göz çevremiz, yüzümüzdeki en hassas bölge. Bu bölgedeki deri çok ince olduğu için çok fazla ovalamaya ve hırpalamaya gelmez. Göz çevresini fazla ovalamak, yoğun kırışıklığa sebebiyet verebileceği gibi, gözde de tahrişe sebep olabilir. Bu yüzden göz makyajı temizleyicilerimizi de bunu göz önünde bulundurarak seçmeliyiz. Belirtmeden geçemeyeceğim başka bir nokta ise herkesin cilt tipinin ve cildinin ihtiyaçlarının farklı olduğu ve bir başkasına iyi gelen bir ürünün size iyi gelmeyebileceğidir. Göz makyajı temizleyicisinin en makbulu sizi fazla zahmete sokmadan, gözlerinizi yakmadan, minimum çabayla maksimum performans gösterenidir. 

20160326_135214

Benim göz makyajı temizleyicileri arasındaki favori ürünüm, Neutrogena Göz Makyaj Temizleyicisi. Bu ürünü senelerdir severek kullanıyorum, indirim zamanlarında üçer beşer stokluyorum. Arada değişiklikler yaptıysam da sonradan yine hep bu temizleyiciye döndüm. Piyasadaki drugstore ürünler arasında fiyat/performans açısından açık ara önde olan bir göz makyaj temizleyicisi. Çift fazlı olan bu ürün, çalkalanınca kullanılabilir hale gelen , suya dayanıklı rimelleri bile zorlanmadan çıkaran bir temizleyici. Benim göz çevremde herhangi bir tahrişe yol açmadı, gözlerimi yakmadı. Yağlandırma problemi olmadığı gibi, kurutma sıkıntısı da yaşamadım. Sizin anlayacağınız benim için ideal göz makyajı temizleyicisi. Ürünün belki de en büyük sıkıntısı, şişe tasarımı. Şişesinin ağzı oldukça geniş olduğu için zaman zaman ürünün pamuğa fazlaca gelip ziyan olduğu durumlar olabiliyor. Bu durumda da göz çevrenizde aşırı yağlı bir his bırakıyor. Bu sıkıntıyı minimuma indirmek için en güzel yöntem ise disk pamuğu şişenin ağzına dayayıp ürünün azar azar pamuğa geçmesini sağlamak. Her ne kadar etiketinde yağlı bir his bırakmadığı belirtilmişse de bence biraz yağlı kalıntı bırakıyor. Bundan da kurtulmanın yolu etiketinde yazdığı gibi gözleri ılık suyla durulamak ve/veya bebe şampuanıyla yıkamak. 
ilginizi Çekebilir:  Cilt alt tonuna uygun renk seçimi

Temizleyicinizin markası ve yapısı ne olursa olsun gözünüze ve göz çevrenize minimum zarar vermek için ürünü döktüğünüz pamuğu yaklaşık 30 saniye boyunca göz kapağınızın ve özellikle de kirpiklerinizin üzerinde bekletmeniz, makyaj esnasında kullandığınız ürünlerin yumuşamasını ve böylece makyajınızın daha az eforla hızlı bir şekilde çıkmasını sağlar. Ürünü çok sevdiğim için arada acaba taraflı bir yazı mı yazıyorum diye düşünmeden duramasam da, kullandığım diğer ürünleri ve gözlerimde yaptığı etkiyi hatırlayınca, bu temizleyicinin beklediğimden fazlasını sağladığını görüyorum. Tabii ki ürün reklamlarda gördüğümüz gibi tek hamlede makyajı çıkarmıyor fakat birkaç nazik silme hareketiyle göz mnakyajınızı kolayca çıkarmanız mümkün. 

20160326_135343

Bahsedeceğim diğer ürün ise Diadermine Hassas Göz Makyajı temizleyicisi.  Bu ürünü Watsons’daki bir alışverişimde kampanyadan oldukça uygun bir fiyata satın almıştım. Ürünün etiketinde Hipoallerjenik yazıyor fakat ne kadar doğru olduğunu bilemiyorum. Çünkü ben bu ürünü kullanmaya başladığımda gözlerimde çok aşırı bir yanma ve kirpiklerimde de aşırı dökülme yaşamaya başladım. İlk birkaç kullanımda bu tarz sorunların olabileceğini bildiğimden ürüne bir şans daha verdim ve kullanmaya devam ettim. Fakat sonuç büyük bir hüsran oldu. Üstelik gözüm birkaç gün sonra daha ciddi bir tepki verdi ve şişti. Ben de tabii hemen ürünü kullanmayı bıraktım. Eski makyaj temizleyicime dönünce yaşadığım sıkıntıların kullandığım Diadermine Hassas Göz Makyaj Temizleyicisi kaynaklı olduğundan emin oldum ve bir daha da asla kullanmadım. Şu an elimde olmasının tek sebebi, bu temizleyiciyi fırça temizleyici olarak kullanıyor olmam. Eğer far fırçalarımın hepsi kirliyse ve yıkamaya da vaktim yoksa, bir tane disk makyaj pamuğunun üzerine bu üründen bir miktar döküyorum ve fırçamı bu pamuğa sürterek temizliyorum. 

Daha önce de belirttiğim gibi, birçok kişiye iyi gelen bir ürün size iyi gelmeyebilir veya pek çok insanın memnun olmadığı bir ürün sizin favoriniz olabilir. Yine de ben eğer daha önce hiç kullanmadıysanız Neutrogena Göz Makyaj Temizleyiciye bir şans vermenizi tavsiye ederim. 

Neutrogena Göz Makyaj Temizleyicisine Watsons, Gratis ve Migros gibi mağazalardan 19,50 TL’ye sahip olabilirsiniz. Diadermine Hassas Göz Makyaj Temizleyici ise yine aynı mağazalarda 12,50 TL’ye satılmakta. Sağlıkla ve sevgiyle kalın…

ilginizi Çekebilir:  Wet n Wild Comfort Zone Far Paleti

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.