Kapatıcı Dosyası – I

 Yeniden merhaba! Bu yazımda size beş farklı markanın kapatıcısından oluşan bir kapatıcı dosyasının ilk bölümünü sunacağım. Aslında sahip olduğum tüm kapatıcıları tek bir yazıda toplamayı planlamıştım fakat yazdıkça yazdım ve bu yüzden de yazımı ikiye bölmeye karar verdim. Bu ilk bölümde size yüksek örtücü özelliği olan iki üründen bahsedeceğim.

mac_pro_longwear_kapatıcı

İlk değineceğim kapatıcı, MAC Pro Longwear Concealer. Bendeki rengi NW25 olan bu kapatıcı aynı zamanda corrector görevi gören, yüksek kapatıcılığı olan bir ürün. Aslında gözaltlarımda aşırı bir morluk ya da çok ciddi sıkıntı yaratacak bir durum söz konusu olmasa da merakıma yenilerek bu kapatıcıyı edindim. Benim için günlük makyaj rutinimde oldukça gereksiz ve yoğun bir ürün olan bu kapatıcı, gece ve özel gün makyajları için ideal bir seçim. Ayrıca gözaltlarınızda aşırı morluk, halkalar ve renk eşitsizlikleri varsa kesinlikle tavsiye edebileceğim bir ürün. Avantajlarından devam edersek, yüksek örtücülüğünün yanında gözaltlarında çok fazla çizgilere dolma yapmıyor, kuruduktan sonra pudralı bir görünüm aldığı için ayrıca pudrayla sabitlemenize gerek kalmıyor. Bu ürünü aynı zamanda cildinizdeki sivilce izlerini ve lekeleri kapatmak için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Ürünün 15 saat kalıcı olma gibi bir iddiası var fakat ben 15 saat boyunca deneyimleme fırsatı bulamadım tabii ki, ama gün içerisinde tazeleme ihtiyacı duymayacağınız bir ürün. Dezavantajlarına gelecek olursak, öncelikle ambalajına değinmek istiyorum. Pompalı cam ambalajı oldukça kullanışsız. Pompasından tek pompada çok fazla ürün geliyor ve o yüzden de ürünün yarısı ziyan oluyor maalesef. Ayrıca çok yoğun bir yapısı olduğu için gözaltlarını çok fazla kurutuyor. Hatta kuru cilde sahip kişilerde gün içerisinde çatlama yaptığını da fark edenler olmuş. Bu sorunun üstesinden de ancak yoğun nemlendirme özelliği olan bir gözaltı kremi kullanılarak gelinebilir. Nemlendiriciyi hem gece yatmadan önce hem de kapatıcıyı uygulamadan 15 dakika önce kullanırsanız bu kurutma sıkıntısının üzerinden rahatça gelebilirsiniz. Yine yoğunluğundan kaynaklanan bir sonuç olarak ciltte yayılması biraz zor ve çabuk sabitlendiği için çok hızlı yaymanız gereken bir ürün. Bence kesinlikle nemli bir süngerle uygulanmalı. Bu şekilde hem homojen bir dağılım elde edebilir, hem de ürünün yoğunluğunu biraz azaltabilirsiniz. Bu kapatıcıyı almak istiyorsanız mutlaka bir MAC mağazasına gidip ürünü uygulatın ve bir gün boyunca deneyimleyin.mac_pro_longwear_concealer Hem cildinizdeki etkilerini gözlemleyin, hem de sadece mağaza ışıkları altında değil, gün ışığında da cildinizle bütünleşip bütünleşmediğine bakın. Ayrıca genel olarak hangi marka kapatıcıyı kullanırsanız kullanın kesinlikle ama kesinlikle cildinizle tamamen aynı renk olan tonu bulmaya çalışın. Cildinizden daha açık tonda bir ürün alırsanız gözaltı morluklarınızı daha fazla ön plana çıkararak, daha belirgin hale getirmiş olursunuz. Yine genel bir bilgi olarak, kapatıcınızı ve eğer kullanıyorsanız transparan pudrayı kesinlikle süpürme hareketleriyle uygulamalısınız. Çünkü bu tür bir uygulama, ürünlerin ordan oraya savrulmasından başka bir işe yaramayacaktır. Uygulamayı mutlaka tampon hareketlerle yapmanız çok daha iyi sonuçlar verecektir. MAC Pro Longwear Kapatıcıyı MAC mağazalarından 79 TL’ye edinebilirsiniz.

ilginizi Çekebilir:  Essence Lash Base (Maskara Bazı)

loreal_true_match_kapatıcı

Bahsedeceğim diğer ürün ise, Loreal Perfect Match kapatıcı. Bendeki rengi 5 numara olan en koyu rengi. Sarı alt tonlu olan bu kapatıcı aynı zamanda somonumsu tonlar da barındırdığı için gözaltlarını mükemmel bir şekilde kapatıyor ve bu konuda neredeyse MAC Pro Longwearla yarışıyor diyebilirim. Yapısı Pro Longweardan daha likit olan bu ürün, sünger bir aplikatöre sahip. Sünger aplikatörün en büyük avantajı istediğiniz kadar ürün alabilmeniz. Cildinizdeki aktif sivilceleri kapatma konusunda ise fazla bir beklentiye girmemelisiniz çünkü bu tarz sivilceleri kapatma konusunda pek de başarılı değil.loreal_true_match_concealer Ayrıca Loreal Perfect Match kapatıcının bir dezavantajı da çizgilere dolması. Bunun üstesinden de uygulamayı yaptıktan hemen sonra transparan pudrayla sabitleyerek gelebilirsiniz. Bu ürünü kullanırken de gözaltlarınızda yoğun nem ihtiyacı hissedebilirsiniz. Yüksek kapatıcılığı olan drugstore bir ürün arıyorsanız mutlaka Loreale bir şans verin derim. Loreal Perfect Match kapatıcıyı Watsons, Gratis ve büyük kozmetik mağazalarından indirimsiz olarak yaklaşık 35 TL’ye edinebilirsiniz. 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.