Kapatıcı Dosyası – II

Kapatıcı dosyamın ikinci bölümüyle karşınızdayım. Bu yazımda da sizlere orta ve düşük kapatıcılığa sahip, uygun fiyatlı üç üründen bahsedeceğim.garnier_bbkrem_roll_on İlk ürünüm günlük makyajımda sürekli elimin gittiği, kullanmaktan çok memnun olduğum Garnier BB Krem Roll-On. Günlük makyajda sorunlu cilde sahip olmayanlar, koyu halka veya morluk sıkıntısı çekmeyenler için ideal bir ürün. Daha çok yorgun görünümlü gözaltlarını aydınlatmak ve rengini eşitlemek konusunda başarılı. Bendeki rengi light. Tüpün ucunda bulunan metal roll-on gözaltlarına bir ferahlık sağlamakla birlikte uygulama kolaylığı da yaratıyor.garnier_bb_krem_roll_on_kapatıcı Ürünün iki renk tonunun olduğunu ve de aslında en açık renginin bile bazı ciltlere koyu gelebileceğini söylemem gerek. İçinde turunculuk barındırdığı için renk açısından corrector görevi görebilecek olsa da yapısı itibariyle çok da corrector olarak kullanılabilecek bir ürün değil. Ayrıca likit yapıdaki bu ürünü parmaklarımla pıt pıt yaparak uyguladığımda ya da nemli sünger kullandığımda çok daha güzel sonuçlar aldığımı da belirtmeliyim. Ürünün oldukça nemli bir bitişi var bu yüzden eğer gözaltlarınız çok kuru değilse uygulamadan önce herhangi bir nemlendirici krem sürmenize bile gerek kalmayabilir. Bu ince ve nemli yapısından dolayı gözaltlarını da yormuyor. Garnier BB Krem Roll-On Kapatıcıya Watsons, Gratis Mağazalarından ve de büyük kozmetik marketlerden ulaşabilirsiniz. Fiyatı yaklaşık 15 TL.

loreal_lumi_magiqueDiğer ürünüm ise Loreal Lumi Magique Aydınlatıcı. Bendeki rengi 3-Dark. loreal_lumi_magique_aydınlatıcıBu ürün kapatıcı adı altında satılsa da bence bir aydınlatıcı olarak oldukça işlevsel. Gözaltlarım çok problemli olmamasına rağmen tek başına kapatıcı olarak kullandığımda hiç memnun kalmadığım bir ürün oldu. Renk olarak parlak bir bej tonuna sahip olan bu aydınlatıcıyı gözaltlarınızda corrector kullandıktan sonra aydınlatıcı olarak kullanmanız daha iyi olacaktır. Oldukça likit yapısı olan bu aydınlatıcıyı burun kemiğinizin üstünü ve kaş altlarınızı aydınlatmak için kullanabilirsiniz. Ürünün ambalajı oldukça gösterişli. Ucunda fırçası olan bu ürünü arkasındaki aparatı çevirerek fırçaya alabilirsiniz. Bu ürünü de kozmetik mağazalarından yaklaşık 38-39 TL’ye alabilirsiniz.

ilginizi Çekebilir:  LR Aloe Vera Kremleri

rimmel_london_match_perfectionBahsedeceğim son kapatıcı ise, koleksiyonuma yeni katılan fakat aldığım günden beri elimin başka bir ürüne gitmemesine sebep olan Rimmel London Match Perfection kapatıcı. Bendeki rengi 040 Soft Beige. Bu ürün hafif yapılı, aydınlık bir görünüm veren, kapatıcılığı yüksek olmayan likit bir kapatıcı. Özellikle genç ciltlere tavsiye edilen bu ürün, göz çevresi kuru olan kişiler için oldukça uygun, çünkü nem vermesi gayet iyi. Benim gözlerimde zaman zaman çizgilere dolma yapıyor, bunun üstesinden de pudrayla sabitleyerek geliyorum. rimmel_match_perfection_kapatıcıÜrünün en büyük dezavantajı –ki birçok kişi bu yüzden ürünü tekrar satın almak istemiyor- plastik tüp ambalajı. Bahsettiğim bu plastik tüpün ucunda bir fırça var ve ürünü fırçaya sıkarak getirmeniz gerekiyor fakat tüpün içinde çok fazla hava olduğu için uzun uzun dipten uca doğru sıkmanız gerekiyor ve fırçanın ucuna ne kadar ürün geldiğini kolayca kontrol etme şansınız olmuyor. Bu ürüne de Watsons mağazalarından 19 TL’ye ulaşabilirsiniz.

Son olarak; eğer kapatıcılığı azdan ortaya olan, göz çevrenizi yormayacak, hafif aydınlık ve kullanışlı bir ürün arıyorsanız, bu üç ürünün içinden size tavsiye edebileceğim kapatıcı Garnier BB Krem Roll-on.

Keyifli okumalar…

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.