Maybelline Color Tattoo Krem Farlar

Bugünkü yazımın konusu, uzun zamandır makyaj yapmama rağmen elimin hiç gitmediği fakat aldıktan sonra da elimden düşürmediğim krem farlar. Oldukça yağlı göz kapaklarım olduğu için krem farlardan hep uzak durdum. Yağlı olan göz kapaklarımı daha da yağlandıracaklarını, kullandıktan 2-3 saat sonra bir çizgi halinde göz kapağımın katlanma bölgesine birikeceklerini düşündüm. Yaklaşık iki ay önce Maybelline Color Tattoo krem farlarının indirimde olduğunu görünce bir rengini alıp denemeye karar verdim. Daha sonra da ne kadar başarılı olduğunu görünce gidip bir rengini daha aldım.

maybelline_color_tattoo
Gelelim bu farları neden bu kadar sevdiğime. Bir kere kesinlikle adının hakkını veriyor, tam dövme gibi göz kapağıma yapışıyor ve makyaj temizleyiciyle çıkarana kadar yerinden oynamıyor. Far bazı kullanmadan uygulayabildiğim ve memnun kaldığım tek far çeşidi. Yapısı diğer krem farlara göre biraz daha yoğun. İlk başta topaklanma yapacakmış gibi dursa da fırçayla veya parmakla dağıtılınca düzgün ve pürüzsüz bir hal alıyor. Bendeki iki rengi de ışıltılı. Her ne kadar mat farları çok sevsem de Color Tattooların ışıltılı renklerine bayıldım. Ben genelde bu farları tüm göz kapağıma yayıp gözümün dış köşelerine daha koyu renk bir farla gölgelendirme yapıyorum. Hem çok pratik hem de dayanıklılar. Fiyat-performans açısından değerlendirdiğimizde piyasadaki en başarılı ürünlerden biri bence. Cam kavanozda piyasaya sürülen bu farların belki de en büyük dezavantajı kavanozundan dolayı her gün taşımak için ağır olması ve yere düşüp parçalanma olasılığının yüksek olması.maybelline_color_tattoo_pink-gold

Benim ilk Color Tattoo farım Eternal Gold. Oldukça parlak ve sarı renkte olan bu far, rahatlıkla her renkle eşleştirilebilir. Işıltılı yapısından dolayı özel gün makyajına uygun görülse de bence uygun renk eşleştirmeleriyle gündüz de kullanılabilecek bir ürün.

Eternal Golddan sonraki favorim ise Pink Gold. Adından da anlaşılacağı üzere içersinde altın ışıltılar barındıran açık ve sıcak tonlu bir pembe. Bu farı da daha çok bordo ve kahverengi farlarla kullanmayı çok seviyorum.

Bundan sonraki hedefim ise yine bir indirim döneminde On and On Bronze ve Permanent Taupe renklerini de edinmek.

Maybelline Color Tattoo krem farları Watsons ve Gratislerden indirimsiz olarak 22 TL’ye satın alabilirsiniz. 

ilginizi Çekebilir:  Göz Şekline Göre Makyaj

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.