Nivea Men After Shave Balsam

nivea_men_after_shave_balsam_makyaj_bazı

Bazılarınızın “Bir makyaj blogunda Nivea Men After Shave Balsamın ne işi var?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim, makyaj ve kozmetikle az da olsa ilgilenen biriyseniz, yazının ne amaçla yazıldığını tahmin edebilirsiniz. Son aylarda makyaj ve kozmetik meraklıları bu ürünün yok satmasını sağladılar. Bunun sebebi, ünlü bir yabancı bir blogger ve youtuber olan Nikkie Tutorials’ın Nivea Men After Shave’i makyaj bazı olarak kullanması, çok sevmesi ve çok övmesi. Bu olaydan sonra bazı kadınlar Watsons, Gratis ve Migroslara hücum ederek ürünün stoklarını bitirdiler:)

Bazı kullanıcılar bu üründen çok memnunken ve delicesine kullanırken, bazıları da ürünün gereksiz olduğu yönünde fikir belirtiyorlar. Ürünün yıldızı ilk parladığında tabii ki ben de hemen bu balsamı makyaj bazı olarak kullandım. Hatta balsamı pompalı bir şişeye koydum ki, kullanımı kolay olsun.


nivea_men_after_shave_balsam

Gelelim yorumlarıma; ben bu ürünün makyaj bazı olarak kullanılmasının gereksiz olduğu düşüncesindeyim. Bunun sebebi belki de çok nadir fondöten kullanmam olabilir tabii ki. Piyasada mevcut bir sürü kozmetik markası varken ve hemen hemen hepsi makyaj bazı üretirken, erkekler için üretilen bir ürünü kullanmanın mantığını kafamda bir türlü oturtamadım. Evet, ürün cildi çok güzel nemlendiriyor ve sivilceye sebep olmuyor, erkeksi yoğun kokusu 5-10 dakika içinde kayboluyor, makyajınızı güzel sabitliyor. Ama yine de ben sürekli kullanmayı yadırgadım ve ürünle ilgili fikrim oluşunca da kullanmayı bıraktım ve eşime devrettim. Dediğim gibi birçok markanın çok güzel nemlendiricili makyaj bazları var zaten. Fiyat olarak baktığınızda da her bütçeye uygun ürünler piyasada mevcut. Fiyat-performans açısından baktığınızda Nive Men After Shave Balsam çok daha avantajlı olsa da benim kullanmayı tercih etmediğim bir ürün oldu.

Yine de kullanmak isteyenler için özetlersek, cildi nemlendirmesi ve üzerine sürülen ürünleri tutuculuğu açısından güzel bir ürün. Tutuculuğunun güzel olmasının en büyük sebebi içerisinde yoğun miktarda gliserin barındırıyor olması. Tabii ki gözenekleri kapatmıyor, gözenek kapatma işlemi için daha farklı yapıdaki ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Losyon şeklinde olduğu için çabuk ve kolay emiliyor. Kokusu sürerken ve sürdükten 5-10 dakika sonrasına kadar rahatsız etse de, sonrasında koku uçup gidiyor.

Fiyatı mağazalara göre farklılık gösterse de şu sıralar ortalama 15-20 TL’ye bu ürüne ulaşabilirsiniz. Nivea Men After Shave Balsam’ı Gratis, Watsons, Migros gibi mağaza ve marketlerde bulabilirsiniz.

Sevgiler…

ilginizi Çekebilir:  The Balm Put a Lıd on It Eyelid Primer (Far Bazı)

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.