Real Techniques Blush Brush (Allık Fırçası)

Makyaja yeni başlayanlar için en kurtarıcı ürünler bence fırçalar. Hele ki makyajınızın mükemmel olmasını, boya kutusuna düşmüş gibi görünmemenizi sağlamak için profesyonel fırçalar kullanmanız çok önemli. Çünkü makyaj malzemeleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun, düzgün bir uygulama yapmadığınız sürece istediğiniz sonucu elde etmeniz bir hayli zor olacaktır. 

real_techniques_fırça

Yoğun araştırmalarım sonucunda hem uygun fiyatlı, hem de gerçekten profesyonel olan ve kullanmaktan en çok zevk aldığım fırça, Real Techniques Blush Brush. Real Techniques fırçalarının yaratıcısı Samantha Chapman bir makyaj artisti. Pekçok ünlü kozmetik firmasıyla çalıştıktan sonra, kardeşi Nicola Chapman’la beraber Youtube’da Pixiwoo kanalını kurdular. 2010 yılında ise klasik far aplikatörleri ve pudra ponponlarının yerini tutacak yeni fikirler geliştirmeye başladılar ve böylece Real Techniques fırçaları doğdu.


 

real_techniques_allık_fırçası

Serinin en sevilen ürünlerinden biri olan bu fırça, mükemmel bir allık fırçası. Kökten uca doğru sivrilen konik bir yapıya sahip ve kılları yumuşacık. Fırça kılları bakteri üremesini önlemek amacıyla sentetik malzemeden üretilmiş. Konik yapısı sayesinde en koyu tonlardaki allıkları bile gayet doğal bir şekilde uygulamanızı sağlıyor. 

real_techniques_blush_ brush

Fırça kullanımında en önemli noktalardan biri, fırçalarınızı düzenli olarak temizlemeniz gerektiğidir. Bu fırçaların temizliğini piyasada mevcut olan özel temizleme suları ve şampuanlarıyla yapabileceğiniz gibi benim kullandığım yöntemi tercih edebilir ve fırçanızı bebek şampuanı ile yıkayabilirsiniz. Fırçayı yıkarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise yıkama esnasında fırçayı kılları aşağı gelecek şeklide dik konumda tutmanız gerektiği. Böylece suyun fırçanızın metal kısmına girmesini engellemiş olursunuz. Aynı şekilde kurutma sırasında da kıllar aşağı bakacak şekilde eğimli yerleştirmeniz ve herhangi bir ısı kaynağından uzakta, kendi kendine kurumaya bırakmanız da fırçanızın ömrünü uzatacaktır. Fırçayı kurumaya bırakmadan önce temiz bir havluyla nazikçe fazla suyunu almanız da çabuk kurumasına yardımcı olacaktır. Ben fırçamı yıkarken bazı fırçalarda olduğu gibi kıllarında herhangi bir dökülme yaşamadım. 

Real Techniques Blush Brush’ı Watsons ve Gratis gibi mağazalarda bulabileceğiniz gibi internetten de sipariş edebilirsiniz. Fiyatı mağazalara göre ufak tefek farklılıklar göstermekle birlikte 45-50 TL arasında değişmekte. ,

Sevgiyle kalın…

ilginizi Çekebilir:  Kapatıcı Dosyası - II

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.