Real Techniques Core Collection Fırça Seti

İyi bir makyajda iyi fırçaların rolünün çok büyük olduğu su götürmez bir gerçek. Bu yüzden ben de size kullanmaktan büyük keyif aldığım Real Techniques Core Collection fırça setini tanıtmak istiyorum.

real_techniques_core_collection

Bu fırça setini almadan önce tahmin edebileceğiniz gibi çok fazla araştırma yaptım, fırçalar hakkında çok fazla yorum okudum. Piyasada çok çeşitli fırça var fakat fiyatları oldukça yüksek. Özellikle Sigma ve Mac fırça konusunda oldukça ün yapmış markalar ama ünleriyle doğru orantılı olarak fiyatları da çok yüksek. Bir fırçaya 80-100 lira vermek hiç bana göre değil ama fırçalarım da kaliteli olsun diyorsanız kesinlikle Real Techniques fırçalarına bir şans vermelisiniz. Emin olun pişman olmazsınız. Setin içeriğine bakacak olursak, fırça seti şık ve kullanışlı bir çanta içinde geliyor, çantanın içindeyse dört çeşit fırça var. 

real_techniques_buffing_brush

Buffing Brush; harika bir fondöten fırçası. Setteki en büyük ve hacimli olan fırça. Özellikle likit fondötenle harikalar yaratan bu fırçayı bazı kullanıcılar pudra ve allık uygulaması için de kullandıklarını ve gayet olumlu sonuçlar aldıklarını belirtmişler. Buffing Brush, fondöteni oldukça homojen dağıtıyor ve ayrıca ürün emmiyor. Fondöteninizden maksimum performans ve kapatıcılık elde etmek istiyorsanız mutlaka bu fırçayı denemenizi öneririm. 

real_techniques_contour_brush

Contour Brush; tüyleri yumuşacık bir kontür fırçası. Yüz kontürü benim çok sevdiğim bir uygulama olduğu için bu fırçayı severek kullanıyorum ve çok memnunum. Oldukça doğal bir biçimde ürünleri cildime yaymamı sağlıyor ve doğal bir görünüm yaratıyor. Yüz kontürüyle ilgili yazılarımı henüz okumadıysanız buradan ve buradan yazılarıma ulaşabilirsiniz. Eğer makyajda kontür yapmayı tercih etmiyorsanız bu fırçayı allık ve toz aydınlatıcı için de kullanabilirsiniz. 

real_techniques_pointed_foundation_brushPointed Foundation Brush; normal fondöten fırçalarına göre küçük olan bir fondöten fırçası. Bu setin içinde benim en az kullandığım fırça bu. Bu fırçayı göz altlarınıza kapatıcı uygularken ve de yüzünüzde burun kenarları gibi dar yerlere ve lekelere kapatıcı veya fondöten uygularken kullanabilirsiniz. 

real_techniques_detailer_brush


ilginizi Çekebilir:  La Roche-Posay Anti-Shine SPF50 Jel-Krem Güneş Koruyucu

Detailer Brush; minicik bir fırça. Problemli olan küçük bölgelere kapatıcı uygulamak için üretilmiş olan bu fırçayı ben ruj fırçası olarak kullanıyorum ve oldukça memnunum. Koyu renk rujları bile oldukça homojen bir şekilde dağıtıyor ve kolay uygulama yapmaya olanak sağlıyor. Ayrıca bu fırçayı alt kirpik diplerine baz veya far uygulamak, üst kirpik diplerinize sürdüğünüz kalemi sabitlemek için far sürmek amacıyla da kullanabilirsiniz. 

Yazımda bahsettiğim fırçaların tümü oldukça yumuşak ve temizlenmesi de oldukça kolay. Daha önce yine aynı markanın allık fırçasıyle iligli ayrıntılı bir yazı yazmıştım ve o yazıda fırçaların nasıl temizlenmesi gerektiğini de ayrıntılı bir şekilde anlatmıştım. Real Techniques Blush Brush yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. 

real_techniques_core_collection_fırça_seti

Real Techniques fırçaları yakın zamana kadar ülkemizde her yerde bulunmuyordu. Ben de bu fırça setini online bir alış veriş sitesinden almıştım. Son zamanlarda bu fırçalar Watsons, Gratis ve Migroslarda da satılmaya başlandı. Ayrıca Kozmela gibi online alış veriş sitelerinde de mevcut. Real Techniques Core Collection fırça setini 100 TL’ye edinebilirsiniz fakat ben bu set için de kampanyaları takip etmenizi öneririm. 

Sevgiyle kalın…

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Anonim diyor ki:

    güzel inceleme olmuş, bu fırça seti istanbul’da hangi migroslarda var acaba?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.