Sleek i-Divine Sunset Far Paleti

sleek_i_divine_sunset_far_paleti

Bu yazımda size anlatacağım Sleek i-Divine serisinden olan Sunset paleti aldığım günden beri elimden düşürmüyorum ve makyaj yapmama gerek olmayan zamanlarda bile değişik kombinasyonlar yaparak denemeler yapıyorum.

Nedenini soracak olursanız, ilk etapta söylemek istediğim renklerinin ve tonlarının tek kelimeyle mükemmel olması. Sleek markası ülkemize ilk geldiğinde özellikle aydınlatıcı ve kontür paletleri ve likit mat rujları çok konuşulmuş olsa da ilk günden beri bu markadan edinmek istediğim ilk kozmetik ürünü bu far paletiydi. Çünkü içindeki neredeyse tüm renkler benim favori renklerim ve makyaj yaparken de çok sık kullandığım renkler.sleek_sunset_far_paleti Neden hemen almadığıma gelirsek, zaten elimde bir sürü palet varken bir de bu palete para vermek açıkçası içimden gelmedi ve kendi kendime indirimleri bekleyeceğime dair söz verdim. Markanın ilk indiriminde bir türlü denk getirip paleti alamasam da ikinci seferde bir arkadaşım sayesinde bu palete kavuştum. Bu arada yeri gelmişken değinmem gereken bir nokta var ki o da bu markanın ürünlerinin, drugstorelarda satılan ve muadili olabilecek markalara kıyasla fiyatlarının daha uygun olması. Ama tabii ne olursa olsun bu tarz ürünleri indirimde almak çok daha cazip oluyor.


Paletteki 12 farın bir tanesi hariç hepsi ışıltılı farlar. İçlerinde sim yok fakat oldukça parlak olan bu farlar genel kanının aksine bence günlük makyajda da rahatlıkla kullanılabilir. Pigmentasyonu harika olan farları kesinlikle far bazıyla kullanmanızı öneririm çünkü özellikle yağlı göz kapaklarında bir süre sonra katlanma bölgesinde birikme yapıyor. Bunun sebebi ise farların oldukça yumuşak ve kremsi yapıda olması.  Farlar biraz tozutsa ve de uygularken gözaltlarına dökülme yapsa da renkler o kadar güzel ki insan bu kadar kusur kadı kızında da olur diye düşünmeden edemiyor:) Fiyat-performans açısından baktığımızda oldukça kullanışlı olan Sunset paletinin renklerine de kısaca bir göz atalım:

sleek_sunset_palet_swatch_1

Her rengin Türkçe karşılıklarını da parantez içerisinde yazacağım çünkü sadece isimlerini okuyarak bile renkler hakkında fazlaca fikir sahibi olabilirsiniz. Önce paletin üst sırasından başlıyorum ve soldan sağa doğru sırayla gidiyorum: ilk rengimiz Nightfall (Gece karanlığı), paletteki tek mat far olan siyah far. Bu farı ben sadece kesik uçlu bir fırçayla eyeliner sürer gibi uygulamayı tercih ediyorum. İkinci rengimiz Horizon (Ufuk)  ise adından anlaşılabileceği gibi güneş batarken ufukta beliren kızıllığı hatırlatan bir kızıl/gül kurusu tonunda. Üçüncü rengimiz Solstice (Gündönümü) turuncu ve kiremit tonlarında, Afterglow (Gün batımı sonrası meydana gelen kızıllık) sıcak ve canlı bir turuncu, Sunrise (Gün Doğumu) sıcak ve ışıltılı bir sarı, Skyline (ufuk çizgisi) canlı bir mavi.

sleek_sunset_swatch_2

Alt sırada Dusk (alacakaranlık) pembe alt tonlu bir bakır rengi, Eve (akşam) sıcak bir gül kurusu, Dawn (şafak) açık kahve tonları barındıran bir turuncu, Golden Hour (Altın Saat) bakır ve açık turuncu tonları barındıran bir sarı, Starry (yıldızlı) somonumsu pembe ve son olarak da Serene (Berrak) ise açık pembe.

Ne kadar uğraşsam da paletteki renklerin canlılığını ve tam renklerini fotoğrafa yansıtamadığımı da belirtmek isterim çünkü sadece fotoğrafa bakarak karar verenler için oldukça yanıltıcı olabilir.Eğer yolunuz düşerse, Sleek markasını satan bir Gratis mağazasına mutlaka gidin ve bu palete parmaklarınız değdirin ve renklerin canlılığına ve pigmentasyonuna bakın. Bu arada paletteki farların renkleri paletin üzerinde değil de şeffaf koruma jelatininde yazıyor. Ambalajın olumsuz tek yönü bu diyebilirim. Paletin dışı mat siyah. Toz tutmaya müsait. O yüzden çok çabuk kirleniyor fakat bunun için de yapabileceğimiz herhangi bir şey yok maalesef.

sleek_makeup_sunset

Sleek i-Divine Sunset Far Paleti’ni Gratis mağazalarından 50 TL’ye edinebilirsiniz.Bu arada son olarak belirtmem gereken ufak bir nokta var, o da Sleek markasının henüz her Gratis şubesinde olmaması. Sleek markasının bulunduğu Gratis mağazaları listesine Gratis’in internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sevgiler…

ilginizi Çekebilir:  The Balm Put a Lıd on It Eyelid Primer (Far Bazı)

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.