The Balm Mary-Lou Manizer Aydınlatıcı

the_balm_mary_lou_manizer

Bu yazımda sizlere tanıştıracağım ürün, The Balm’ın belki de en ünlüsü olan Mary-Lou Manizer Aydınlatıcı. Son dönemde makyajda strobing yöntemi oldukça sık kullanılan bir teknik oldu. Özellikle bronz tendeki bayanların çok severek kullandıkları bir tarz olan strobing, yağlı bir cilt tipine sahip olmamdan dolayı benim kendime pek yakıştıramadığım, bu yüzden de pek kullanmadığım bir makyaj tarzı. Strobing, yüze ışığın doğal olarak vurduğu alanları aydınlatıcı ile daha da belirginleştirerek daha nemli ve ışıl ışıl bir cilt yaratmak için kullanılan tekniğin adı. Strobing kadar iddialı olmamakla birlikte özellikle gece makyajında cildimize biraz ışıltı vermekten de zarar gelmez.


the_balm_aydınlatıcı

İşte benim özellikle gece makyajımda yüzüme ışıltı vermek için ve bazen de kontür yapmak için kullandığım ürün, makyaj koleksiyonumun ayrılmaz bir parçası olan The Balm Mary-Lou Manizer. Bu ürünü diğer aydınlatıcılardan ayıran en önemli özellik, sürdüğünüzde yüzünüzü tabiri caizse disko topuna dönüştürmemesi. Ürün, sıkıştırılmış toz halinde ve sarı alt tonlu bir aydınlatıcı. Bu aydınlatıcıyı aynı zamanda göz farı olarak da rahtalıkla kullanabilirsiniz.

mary_lou_manizer

Ben bu aydınlatıcıyı cildime ince yapılı bir fırçayla uygulamayı tercih ediyorum, böylece istediğim oranda aydınlık görüntüyü yakalayabiliyorum. Uygulama alanlarım ise, burnumu daha kalkık göstermek için burnumun ucu, dudak hattımı belirginleştirmek ve rujumu daha görünür kılmak için üst dudağımın yukarısı, kaşlarımı daha kalkık göstermek için kaşlarımın altı ve de daha sağlıklı bir görünüme sahip olmak için de elmacık kemiklerim. Yüzünüzdeki ışıltıyı biraz daha yaymak isterseniz kaşınızın üzerinden başlayarak elmacık kemiklerinize doğru bir “C” harfi yapmanız da mümkün. Ayrıca bu aydınlatıcıyı gözlerinizin arasındaki mesafeyi biraz daha açmak ve makyajınıza daha aydınlık bir görünüm katmak için göz pınarlarınıza ve gözlerinizi birbirinden daha uzakta göstermek için de kaşlarınızın arasındaki bölgeye de uygulayabilirsiniz.

ilginizi Çekebilir:  Garnier Sauna Etkili Arındırıcı Kil Maskesi

Benim aydınlatıcım fotoğrafta da gördüğünüz gibi talihsiz bir kaza sonucu yere düşüp parçalandı ama yine de üründen oldukça iyi performans alıyorum ve bitene kadar bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.The Balm Mary-Lou Manizer aydınlatıcıyı Gratis mağazalarında 54.90 TL’ye bulabilirsiniz. 

Sevgiler…

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.