Toz Ürünlerle Yüz Kontürleme

 Yüz kontürleme makyajda en ilgimi çeken noktalardan birisi. Youtube’daki mevcut videoları her izlediğimde bunun resmen bir sanat olduğunu düşünüyorum. Profesyonel makyaj artistleri bu işi öyle güzel yapıyorlar ki hayran kalmamak elde değil. Siz de mutlaka Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde bu tarz uygulamaları ve bunlarla ilgili “caps”leri görmüşsünüzdür. Makyaj, uzman kişilerce doğru bir şekilde yapılırsa insanı tamamen değiştiren bir olgu. Fakat yanlış ellere kendiniz teslim ederseniz de sizi rezil edebilecek bir şey. Bu yüzden özellikle özel günlerde kadınların makyajdan olabildiğince faydalanmaları gerektiğini düşünüyorum. Size yazımın sonunda yararlı olabileceğini düşündüğüm birkaç link vereceğim. Onlara da mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyorum. 

toz_ürünlerle_yüz_kontürleme

Daha önceki yazılarımda yüz kontüründen sıklıkla bahsettim. Essence Happy Girls are Pretty Kontür Paleti yazıma buradan, The Balm Mary Lou Manizer yazıma da buradan ulaşabilirsiniz. Fakat halen kontür hakkında yeterince yazdığımı düşünmüyorum bu yüzden de kontür dosyasına yeni bir yazıyla ve yeni bir ürünle devam etmek istiyorum. Yeni ürünümüz yine en sevdiğim markalardan biri olan The Balm Bahama Mama Bronzer. Bu ürün “pudra” adı altında satılsa da bence oldukça soğuk alt tonlu bir kahverengi bronzer. Evet çok koyu tenlilerde pudra olarak da kullanılabilir fakat tabii ki ben bu ürünü asla pudra olarak kullanmıyorum. Ürün daha çok buğday ve esmer tenlilerde kullanılabilecek bir ürün, eğer beyaz tenliyseniz ürünü çok dikkatli kullanmanız gerekir çünkü kontrolsüz ve aşırı kullanım yüzünüzde çamura bulanmışsınız gibi bir görünüme sebebiyet verebilir.


 

the_balm_bahama_mama

The Balm Bahama Mama kontür pudrası, sıkıştırılmış toz ürün halide satılıyor. İçinde sim, pırıltı veya turuncu tonları barındırmıyor. Biraz tozutması dışında başarılı bir ürün. Bu tozutma sorunu sebebiyle ürünü fırçanın her yönüne eşit olarak almanız pek de mümkün olmuyor o yüzden ürünü fırçaya aldıktan sonra fırçayı hafifçe pudranın kapağına vurarak silkelemeniz, daha orantılı dağıtma konusunda olumlu sonuçlar verecektir. Fırçaya ambalajında gördüğünüz aynı renkte transfer oluyor ve yüzünüze de aynı netlikte uygulama yapmanıza olanak sağlıyor. Üstelik dağıtması da oldukça kolay. Rengi daha önce de bahsettiğim gibi soğuk alt tonlu mat bir kahverengi. Bu yönüyle kontür işlemine çok uygun zira kontür işeminde soğuk alt tonlu koyu renk pudraların kullanımı her zaman daha başarılı sonuçlar veriyor. Kontür işlemine başlamadan önce yüzünüzü iyice tanımanız ve kusurlu bölgelerinizi öğrenmeniz gerekiyor. Tekrara girmemek açısından daha önceki yazılarımda anlattığım gibi yüzümüzün nerelerine koyu renk pudra uygulamamız gerektiği, nerelerde aydınlatıcı kullanmamız gerektiği gibi bilgilere yer vermeyeceğim.

the_balm_bahama_mama_bronzer

Toz ürünlerle kontür yaparken en önemli püf noktalardan birisi doğru bir fırça kullanmak. Ben bu iş için Real Techniques kontür fırçasını kulanıyorum ve bu fırçayı oldukça başarılı buluyorum. Real Techniques fırçalarıyla ilgili ayrıntılı bir yazımı da yakında sizlerle paylaşacağım. 

Youtube camiasında oldukça ünlü olan blogger Aslı Özdel’in The Balm Bahama Mama Pudra ve The Balm Mary Lou Manizer kullanarak yaptığı kontür işleminin videosuna buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda sosyal medyada oldukça ünlü olan ve gazetelerde bile haber olma şansını yakalayan Nikkie Tutorials’ın How to Contour & Highlight ve The Power of Makeup videolarını da incelemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. 

Bu ürünü ayrıca göz makyajınızda crease bölgenizde gölge yapmak için de kullanabilirsiniz. The Balm Bahama Mama Pudrasını Gratislerden 49.90 TL’ye satın alabilirsiniz. 

ilginizi Çekebilir:  Göz Şekline Göre Makyaj

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.