Wet n Wild Comfort Zone Far Paleti

Göz makyajına düşkün olan kadınların vazgeçemediği ürünlerden biri de tabii ki göz farları. Bu yazımda bahsedeceğim ürün, Wet n Wild markasının en ünlü far paleti olan Comfort Zone paleti. 

far_paleti

Bu paleti kullanarak hem günlük makyajınızı hem de gece makyajınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu yüzden seyahatlerde benim yanımdan ayırmak istemediğim yegane far paleti bu. Paletteki bir çok renk ünlü kozmetik markalarının farlarına da muadil gösteriliyor. Paletteki sağ bloktaki en alttaki renk ünlü Mac Club farına dupe olarak gösterilen bir renk ve bu paletteki en çok sevdiğim ve kullandığım renk. 

Paletteki farların hiç birisi mat değil, bir kısmı simli, bir kısmı sedefli ürünler. Ürün daha çok kahverengi, yeşil ve ela gözlerde kullanılabilecek bir palet gibi görünüyor. Fakat ben makyaj konusunda bu kadar katı olmamak gerektiğini ve insanın kendini kısıtlamaması gerektiğini düşünüyorum. En önemli konu, kendinize yakıştırdığınız ve kendinizi rahat hissettiğiniz renkleri ve tonları kullanarak kendinize özgü bir stil yakalamanız.


 

far_paleti_comfort_zone

Paletteki farlar “Browbone” (kaş altı), “Eyelid” (göz kapağı), “Crease” (gözün katlanma bölgesi) ve “Definer” (gözün uç kısmı ve kirpik dipleri) olarak sınıflandırılmış. Bu bölgelerin tam yerleri de paletin arkasındaki bir resimle açıkça belirtilmiş. Bu da uygulama yaparken özellikle de makyajda yeniyseniz size mükemmel bir yol gösterici olabilir. Fakat tabii ki farları illa ki bu şekilde kullanacaksınız diye bir kural yok. Benim en favori rengim olan sağ alttaki rengi ben tek başına kullanmayı çok seviyorum. Sadece gözümün crease bölgesinde farı biraz daha yoğunlaştırarak daha dumanlı bir göz makyajı elde edebiliyorum. 

Farlar biraz tozutsa da gayet pigmentliler. Fakat ürünün içeriği pek de masum değil, bunu söylemeden geçemeyeceğim. İçerisinde talc gibi sağlığa zararlı olabilecek kimyasallar içeriyor. Fiyatıyla doğru orantılı olarak kalitesiz bir ambalajı var ve aplikatörü pek çok farda olduğu gibi oldukça kullanışsız. Ben farların hiçbirini eski tarzdaki aplikatörlerle uygulamadığım ve özel far fırçaları kullandığım içimn bu durum benim için çok fazla bir önem teşkil etmiyor. Far fırçaları ile ilgili ayrıntılı bir yazıyı da ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağım. 

göz_farı

Farların renklerine gelecek olursak, sol bloktaki en üstteki far sedefli bir şampanya rengi. Onun altındaki ise yine sedefli ve pembemsi bir gül kurusu renginde. Üçüncü renk hafif turuncuya kaçan bir kahverengi, en alttaki renk ise oldukça koyu bir toprak rengi. 

Sağ bolkta en üstte ise sarıya çalan bir şampanya rengi. Onun altındaki renk ise benim bu paletteki en gereksiz gördüğüm ve hiç kullanmadığım bir fıstık yeşili. Üçüncü renk oldukça simli bir koyu yeşil, en alttaki renk ise daha önce de dediğim gibi benin en sevdiğim far olan ve ışığa göre yeri geldiğinde yeşil, yeri geldiğinde kahve yansımaları olan tam olarak tanımlayamadığım bir renk. 

Wet n Wild Comfort Zone far paletini Gratislerde yaklaşık 20 TL’ye bulabilirsiniz. 

Sevgiyle kalın…

ilginizi Çekebilir:  Essence Happy Girls are Pretty Kontür Paleti

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.