Batiste Kuru Şampuan

Merhaba!

Şampuan reklamlarında gördüğümüz pırıl pırıl parlayan tertemiz, dolgun ve sağlıklı saçlara hep özenmişimdir. Benim de saçlarım pırıl pırıl parlar ama çoğunlukla yağdan! Yağlı bir cilt tipine sahibim ve saçlarım da bu durumdan fazlasıyla nasibini almış. Saçlarım ince telli ve düz, saç derim ise oldukça yağlı. Yıllarca bu duruma bir çözüm aradım fakat kalıcı bir çare bulamadım. Bu yüzden ben de geçici, günü kurtaracak geçici çözümler araştırmaya başladım. 

batiste_kuru_şampuan

Bazılarınızın “saçlarını her gün yıkasan daha iyi olmaz mı?” dediğinizi duyar gibiyim fakat inanın bu da bir çözüm değil. Çünkü saçları her gün yıkamak saç derisindeki sebum dengesini bozduğu gibi yağlanmayı da hızlandırıyor. Ne kadar çok yıkarsam saçlarım o kadar çabuk yağlanıyor ve sabah yıkadığım saçlarım akşama kadar büyük ölçüde yağlanıyor. 

Ben bazı şampuanlarla yağlanma sürecini iki güne çıkardım fakat yine de bazen ikinci günü kurtaracak bir çözüme ihtiyacım oluyor. Böyle zamanlarda ise yardımıma Batiste Kuru Şampuan çeşitleri yardımıma koşuyor. 

Bu ürünle tanışmadan önceki çözüm arama maceramı da kısaca anlatmak istiyorum. Bundan 5-6 sene önce Türk sitelerde sorunuma etkili bir çözüm bulamayınca yabancı sitelere yöneldim ve böylece kuru şampuan olarak adlandırılan bir bir ürünün varlığından haberdar oldum. Gelin görün ki, o zamanlarda en seçkin eczaneye bile gidip kuru şampuan satıp satmadıklarını sorduğumda yüzüme başka bir gezegenden gelmişim gibi bakan satış danışmanlarıyla ve eczacılarla karşılaştım. O zamanlar online alışverişe de pek sıcak bakmadığım için bu çözüm yöntemini rafa kaldırmak zorunda kaldım.


 

Bazı kadınların yağlı saçlara çözüm olarak bebek pudrası kullandığını öğrenince ise oldukça şaşırdım ve itiraf etmeliyim ki ben de zaman zaman bu yönteme başvurdum. Pudranın kullanılışından biraz bahsetmem gerekirse, pudrayı yağlı saç derinize mümkün olduğunca eşit bir şekilde döküp, saç derinize yedirip sonra da saçlarınızı öne doğru atarak pudranın fazlasını almanız gerekiyor. Fakat bu işlem oldukça uğraştırıcı olabiliyor zira pudrayı saç derinize yedirmek ve saçlarınızdaki beyazlıklardan kurtulmak bir hayli zor olabiliyor. 

Şimdilerde ise kuru şampuanlar büyük marketlerde bile satılmaya başladı ve pek çok markanın çeşitli kuru şampuanlarıyla tanıştık. Tahmin edebileceğiniz gibi piyasadaki mevcut tüm kuru şampuanları kullandım ve benim favorim diğer kuru şampuanlar içinde açık ara 1. olan Batiste markasının kuru şampuanları. Özellikle Original, Fresh ve XXL Volume çeşitlerini çok beğenerek kullanıyorum. 

Batiste kuru şampuanı saç diplerime 30 cm mesafeden sıkıyorum ve birkaç dakika bekledikten sonra saçlarıma masaj yaparak kuru şampuanı iyice yediriyorum. Ürün saçlarımda kalıntı bırakmıyor ve kaşıntıya ya da kepeğe yol açmıyor. XXL Volume çeşidini daha çok saçlarımda yoğun bir hacim istediğimde kullanmaya özen gösteriyorum. Bu çeşidi kullandığım zaman benim cılız saçlarım bile inanılmaz hacimli görünüyor. Bazı kullanıcıların şikayet ettiği gibi Batiste’in bu çeşidi saçlarımı biraz keçeleştirse de benim arayıp da bulamadığım hacimi bu ürünle yakalıyorum. Original ve Fresh olanları ise saçlarımdaki yağlı görüntüyü azaltmak istediğimde kullanıyorum. İkisi de saçlarda yeni yıkanmış gibi olmasa da yeni yıkanmışa benzer bir görüntü ve oldukça da güzel bir koku bırakıyor. 

ilginizi Çekebilir:  Loreal Paris Sunkiss Jelly

Son olarak söylemek istediğim ise, kuru şampuanlar saçlarını hergün yıkayacak vakti olmayanlar için bir sonraki günü kurtarmak amacıyla kullanılabilecek ürünlerdir. 3-4 günlük yağlı saçlarda çok da işe yarayacağını veya yüzde yüz bir sonuç alacağınızı düşünmüyorum. Hiçi bir şeyin su ve şampuanın yerini tutmayacağını da eklemek istiyorum. 

Batiste Kuru Şampuanlar piyasada 50 ml ve 200 ml’lik ambalajlar halinde satılıyor. 200 ml’lik ürünleri 29 TL’ye Watsons ve Gratislerde veya online kozmetik sitelerinde bulabilirsiniz.

Sevgiler…

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.