Loreal Paris Sunkiss Jelly

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba! İşlerimin yoğunluğu, bayram telaşı vs. derken yazı yazmaya biraz ara vermek durumunda kaldım. Ama bu sırada boş durmadım ve yeni ürünler denemeye devam ettim. Fakat bu yazımda size tam 1 sene önce kullandığım bir ürünle ilgili bilgi vereceğim. Yazımın konuğu, Loreal Sunkiss Jelly. Bu ürünle ilgili geçtiğimiz 1-2 ay içinde fazlaca soru aldım ve de bu yüzden öncelikle Lorealin bu saç açıcı jeli hakkında yazmaya karar verdim.

Geçen sene yaz başında çeşitli makyaj bloglarında ve videolarda bu ürünü gördüm ve bana çok cazip geldiği  için kullanmaya karar verdim. Saçlarım normalde küllü kahverengi ve geçen seneye kadar sadece bir kez saçlarıma gölge yaptırıp çok pişman olduğum için saçlarım beyazlayana kadar boya vs gibi işlemler için kuaföre gitmemeye karar vermiştim. Aslında saçlardaki güneş öpücüğü denilen açık yansımalara bayılırım ve lise yıllarımda da papatya suyuyla bu tarz bir görüntüye ulaştığım oldu. Fakat son zamanlarda papatya suyuyla uğraşacak vaktim olmadığı için hep kendi haline bıraktım saçlarımı.


Loreal Sunkiss Renk Açıcı Jeli kullanmaya başlamadan önce bilmeniz gereken en önemli şey saçlarınızın boya, gölge gibi herhangi bir işlem görmemiş olması gerektiği. Ben ürünü kullandığımda Türkiye’de sadece 01 numarası vardı fakat zaten araştırmalarım sonucunda benim için en uygun numara da buydu. Ben size aşağıda linklerini vereceğim videoları birkaç kez izledikten sonra her seferde bir tanesinin yöntemini uyguladım ve saçlarımda bir ton, bazı yerlerde ise iki ton açılma elde ettim. Açılmalar sarıya dönük sıcak bal rengi tonlarında oldu ve bu benim tam da istediğim sonuçtu. O zamanlar saçlarım oldukça uzun olduğu için ben bir tüpü üçe bölerek kullandım ve bir tüp jel benim için yeterli oldu. Ürünün içerisinde alkol ve pek tabii ki hidrojen peroksit olduğu halde saçlarımda herhangi bir yıpranma olmadı.

Ürün hem ıslak hem de kuru saça uygulanabiliyor. Bu tarz bir ürünü kuru saça uygulamak zor olabilir diye düşünerek hep banyodan sonra havluyla fazla suyunu aldığım nemli saçlarıma uygulama yaptım. Jeli saçınıza sürdükten sonra ihtiyacınız olan şey ısı. Bu ısıyı ister güneş ışınlarından isterseniz de saç kurutma makinesinden faydalanarak elde edebilirsiniz. Ben ilk uygulamada saçlarımı güneşte kuruttum fakat 2. ve 3. uygulamada saç kurutma makinesi kullandım. Ve de saçlarımı aynı gün içinde tekrar yıkamadım. Ürünün bir gün saçımda kalmasını sağladım. Jelin bazı deri reaksiyonlarına sebep olduğunu okuduğum için saç derime değdirmedim ve uygulama yaparken de eldiven kullanmayı ihmal etmedim. Saçımı yıpratmaması için de uygulamalarım arasında 4-5 günlük aralar verdim.

Eğer Loreal Sunkis Jelly’i kullanacaksanız farkında olmanız gereken en önemli noktalardan biri ilk uygulamada çok bariz bir sonuç elde etmeyeceğiniz olmalı. İlk uygulamadan sonra çok net olmayan açılmalar 2. ve 3. uygulamadan sonra gayet net bir şekilde ortaya çıkıyor. O zamanlar blog yazma niyetim olmadığı için ne yazık ki saçlarımın son halinin fotoğrafları yok elimde fakat internetten araştırdığınızda birçok görsel bulabilirsiniz ve çoğunun elde ettiği sonuç benimkiyle aynı. Youtube’da bu jelin farklı uygulama şekilleri mevcut. Bu uygulamalara da çeşitli isimler verilmiş. Kaliforniya Görünümü için buraya, Fransa görünümü için buraya, Brezilya görünümü için buraya tıklayabilirsiniz.

Saçlarınızda doğal yansımalar istiyorsanız bu ürünü denemenizi tavsiye ediyorum. Loreal Sunkiss Jellyi Gratis Mağazalarında ve internette 20 TL’ye bulabilirsiniz. Sevgiler…

ilginizi Çekebilir:  Urban Care Biotin&Keratin Şampuanı

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.