Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey

toni&guy_sea_salt_texturising_sprey

Bu yazımda sizlere Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey’den bahsedeceğim. Deniz tuzu etkili olan bu spreyin amacı, saçlarınızı denizden çıkmış gibi dalgalı ve dolgun göstermek. Spreyle ilgili uç noktalarda olumlu ve olumsuz çok sayıda görüş mevcut. Kullanıcıların bazıları çok severken bazıları ise bu üründen nefret etmiş. Bence bunun sebebi kullanıcıların yeterince deneme yapmamış olmalarından  ve ürünü gerçekten nasıl kullanacaklarını bilmiyor olmalarından kaynaklanıyor.

Saçlarım oldukça hacimsiz, pırasa gibi düz ve yağlı. Dolayısıyla saçlarımda maşa, dalgalı fön ve hatta düz fön bile durmuyor maalesef. Bu yüzden saç ürünlerinde aradığım ilk özellik hacim verme ve yağlanmayı geciktirme oluyor. Deniz tuzu spreyini farklı şekillerde pek çok kez kullandım ve her birinde değişik sonuçlar elde ettim. Bazı sonuçlardan memnun kalırken, bazılarından ise hiç memnun kalmadım. Bu yüzden de deneyimlerimin hepsini kısa kısa sizinle paylaşmak istedim. Fakat öncelikle söylemek istediğim, bu ürünü en çok hafif dalgalı ve bukleli saçlara sahip olanların sevdiği. Çünkü en kısa ve zahmetsiz uygulamayı bu tür saçlarda yapabiliyorsunuz. Gelelim benim deneyimlerime…

toni&guy_deniz_tuzu_etkili_sprey

Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey‘i ilk önce banyodan sonra nemli saçıma uyguladım ve daha sonra da saç kurutma makinesinin vigo aparatıyla kuruttum. Çoook eskiden saçlarımı banyodan sonra havluyla kurular ve sonrasında saç jölesiyle hafif dalgalı görünüm verip vigoyla kuruturdum ve o zamanlar bu şekil oldukça hoşuma giderdi. Fakat jölenin katı ve sert görünümü beni daha sonra saç köpüğü kullanmaya itti ve saç köpüğüyle de benzer sonuçlar elde ettim. Deniz tuzu spreyi ile ise sonuç biraz farklı oldu. Banyodan çıktığımda annemin söylediği ilk şey saçlarımın aslan yelesi gibi (!) olduğuydu. Kabul ediyorum, pek de güzel bir görüntü değildi fakat yıllardır hacimli saçlara hasret olan ben bu hacmi çok sevdim ve saçlarımı havalı bir topuz yaptım, gayet de güzel oldu fakat yine de bir daha bu şekilde kullanmadım.
ilginizi Çekebilir:  Urban Care Biotin&Keratin Şampuanı

Bir sonraki denenmemde ise saçlarımı kuruladıktan sonra deniz tuzu spreyini ellerime sıktım ve daha sonra saçlarıma yedirdim ve fön makinesiyle normal bir şekilde kuruttum. Saçlarım, yıkamayı takip eden 5-6 saat boyunca hacimli kalmayı başardı ve bu benim için mükemmel bir sonuçtu.

Başka bir seferinde ise yatmadan önce saçlarımı yıkadım ve hafif nemli bir şekilde spreyi sıktıktan sonra oldukça tepeden bir topuz yapıp öyle uyudum ve sabah dalgalı bir hal almış olan saçlarıma yine biraz sprey sıktım, bu şekilde de gayet hacimli ve dalgalı saçlara sahip oldum ve yine 5-6 saat kalıcı olduğunu gözlemledim.

Son olarak ise saçlarıma düzleştirici uygulamadan önce eşit miktarda sıktım ve daha sonra düzleştiriciyle saçlarıma şekil verdim. Bu şekilde de güzel bir sonuç aldım fakat saçlarımı çok fazla kurutur ve kırılmasına sebep olur diye bu yöntemi sık kullanmamaya gayret ediyorum.

Bu ürünü alır ve kullanırsanız karşılaşacağınız ilk sorun saçlarınızda yapış yapış durması olabilir. Bu durumda yapmanız gereken şey spreyi doğrudan saçınıza değil elinize sıkmanız ve saçınıza ellerinizle uygulamanız gerektiğidir. Saçlarınız kuruysa, saçlarınızı daha da kurutabilir ve saç tellerinizin havada uçuşmasına sebep olabilir. Bunu da saçlarınızı şampuanladıktan sonra saçınızı yoğun içerikli bir saç kremiyle veya argan yağı gibi yağlar içeren saç bakım yağlarıyla yoğun bakım yaparak ve spreyi sonrasında kullanarak engelleyebilirsiniz. Kuru saçlara uygulandığında sprey daha fazla yapışkan olma özelliği kazanıyor bu yüzden hafif nemli saçlarda çok daha güzel sonuçlar alabiliyorsunuz. Spreyi kullanırken doğrudan saçlarınıza uygulamak yerine ellerinize sıkıp daha sonra ellerinizle saçınıza yedirebilirsiniz. Bir de elinizi korkak alıştırmamanız gerekiyor, her kullanımda miktarı biraz daha arttırarak ideal miktara ulaşabilirsiniz. Son olarak bu spreyin bol miktarda paraben içerdiğini üzülerek belirtmek isterim. Bu yüzden çok sık kullanılabilecek bir ürün olduğunu düşünmüyorum.

Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey‘e Watsons, Gratis ve Boyner mağazalarından ulaşabilirsiniz. Toni & Guy Deniz Tuzu Etkili Spreyi 75 ml ve 200 ml olarak iki farklı boyutta satışta. 75 ml spreyin fiyatı 20TL, 200 ml olan spreyin fiyatı ise 40 TL.

Sevgiler…

ilginizi Çekebilir:  Batiste Kuru Şampuan

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.