Urban Care Biotin&Keratin Şampuanı

urban_care_naturals_biotin_keratin_şampuan_saç_kremi_maske

Bugünkü yazımın konuğu Urban Care Biotin & Keratin şampuanı. Urban Care markası, 1997 yılında kurulan Selen Kozmetik Grubu’nun bir markası. Önceki yazılarımda bahsettiğim gibi oldukça yağlı bir saç tipim var. Ben bu yağlanma problemiyle boğuşurken yaklaşık 1 sene önce saçlarımda normalden fazla dökülme olduğunu fark ettim. Bu yüzden de yağlanma sorunumu bir kenara atıp dökülme sorununa yoğunlaştım. Tahmin ettiğiniz gibi çokça araştırma yaptım. Araştırmalarım beni hep aynı iki ürüne yönlendirdi: Organix markasının Biotin & Collagen serisi ve Urban Care markasının Biotin & Keratin serisi. Hangisini kullanacağıma karar vermeye çalışırken Urban Care’in fiyatının Organix’in yarısı kadar olduğunu görünce öncelikle Urban Care’i denemeye karar verdim ve bu kararımdan hiç pişmanlık duymadım. Aldığım ilk günden beri severek kullanıyorum. Saç dökülmem gözle görülür şekilde azaldığı gibi bonus olarak da saçlarım çok daha hızlı uzamaya başladı.


Bu seri her saç tipine uygun olsa da SLS içerdiğinden dolayı kuru, hassas ve işlem görmüş saçlar için pek de uygun değil. Paraben içermemesi ise oldukça olumlu bir özellik. Bu seriyi sadece mevsim geçişlerinde mevsimsel dökülmeleri önlemek için de kullanabilirsiniz. İçeriğindeki Keratin, çevresel etkenlere karşı saçın dayanıklılığını arttırır.

Saç bakım kremine gelecek olursak, nemlendirmesi gayet iyi ve yeterli. En sevdiğim yönü ise saçtan kolayca arınması.

Serinin toniği ile ilgili de çok olumlu yorumlar var fakat şuan elimde başka bir markanın toniği olduğu için ve kendisinden oldukça memnun olduğum için elimdeki tonik bitene kadar Urban Care’in toniğini almayı düşünmedim.

urban_care_tea_tree_oil_keratin_şampuanı

Bu seriye geçtikten sonra ve saçlarımın dökülmesini engelledikten sonra tekrar yağlı saç problemine yoğunlaştım fakat etkisinden çok memnun kaldığım için Biotin & Keratin serisini de bırakmak istemedim. Bu yüzden ben de aynı markanın Tea Tree Oil & Keratin Arındırıcı ve Kepek Önleyici şampuanını da edindim. Saçlarımı haftada bir ya da yoğun yağlanma hissettiğim zamanlarda bu şampuanla yıkayarak yağlanma sorununu bir nebze olsun hafifletebiliyorum. Bu seri de yine paraben içermiyor. Saçtaki yağ dengesini düzenliyor ve yağlanmayı geciktiriyor. Kepeklenmeyi de engelliyor. Kısacası ben Urban Care marka şampuanlardan çok memnun kaldım.

Urban Care Biotin & Keratin Şampuanı Watsons ve Gratislerde 20 TL’ye satılmakta. Saç kreminin ve maskesinin fiyatı da aynı.

Sevgiler…

ilginizi Çekebilir:  Loreal Paris Sunkiss Jelly

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.